Stanování na plovárně

Stanové tábořiště
Od roku 2010, kdy byl postaven objekt nových sociálních zařízení, je senohrabská plovárna zároveň i stanovým a vodáckým tábořištěm. Louka na břehu Sázavy o rozloze téměř pět tisíc metrů čtverečních je od jara do podzimu jako stvořená pro méně náročné stanaře. Tábořiště doposud nedisponuje žádnými chatkami. Stany je možno postavit v zadní části plovárny i na vlastní břehu řeky. Tábořiště je vhodné především pro vodáky, turisty, větší skupiny i rodiny s dětmi. Výhodou je klidné prostředí, překrásná příroda a okolí s četnými přírodními krásami a historickými pamětihodnostmi.

Vybavení
Sociální zařízení je tvořeno záchody a venkovní i vnitřní sprchou. Vnitřní sprcha má ohřev vody na elektrický bojler (teplá voda tedy není nekonečná). Z dispozici je venkovní osvětlení a možnost připojit se na zásuvky 230 V. Případné dřevo na oheň je možno domluvit s obsluhou říčních lázní. Táborníci mohou využívat celý rozsáhlý areál pro volnočasové aktivity, koupací molo, zastřešené sezení u ohniště, kabiny s možností pronájmu a uzamčení věcí, knihovničku, hřiště, dětské hřiště (skluzavka, houpačka, pískoviště), ping-pongový stůl a půjčovnu sportovního náčiní či předmětů určených k vodním radovánkám. Stravování a osvěžení je zajištěno v přilehlém pohostinském zařízení Baštírna. K dispozici je rovněž přívoz na druhou stranu řeky Sázavy (Zlenice), který je možno využít k výletům na druhý břeh Sázavy. Obsluha lázní vám podá informace o možnostech výletů do okolí.

Provoz
Stanové tábořiště provozuje Spolek pro senohrabskou plovárnu a přívoz (IČ 65994353). Funguje každý rok od počátku dubna do konce října (datum zahájení a ukončení provozu je vždy uveden na našich webových stránkách). Stanování je možno domluvit na místě s převozníkem či lázeňskou nebo předem na telefonním čísle 737 088 343 nebo e-mailu [email protected]. Za stany nic neúčtujeme, cena za stanování je 150,- Kč na osobu a den.

Provozní a návštěvní řád říčních lázní, přívozu a stanového tábořiště naleznete zde:

Fotografie:
Stanování Stanování Stanování StanováníStanování Stanování Stanování Stanování Stanování Stanování Stanování Stanování