Sezóna 2018

Sezóna 2018 publikováno 14. 5. 2018

Členové, příznivci a dobrodinci našeho plovárenského spolku!

Jako každý rok se na vás tradičně obracíme na počátku nové plovárenské sezóny s velkou prosbou o morální, faktickou a v neposlední řadě i o případnou finanční dopomoc našemu snažení zachránit, zvelebovat, udržovat a provozovat nám tolik milé a překrásné místo senohrabských říčních lázní.

Rovněž bychom vás rádi seznámili s našimi hlavními plánovanými aktivitami. Letošní dvacátou druhou sezónu chceme zahájit první jarní brigádou v sobotu 31. března 2018 spuštěním převoznické lodi na vodu a prvním jarním úklidem. Ten bude především zaměřen na likvidaci následků zimního období a jarního řádění šíleného krtka (krtků).

Následně plánujeme instalaci informačních tabulí, opravu nájezdu na zlenické straně a pokračovat hodláme ve snahách omezit vjezd cyklistů do areálu plovárny i restaurace Baštírna. S obecním úřadem konzultujeme a budeme se podílet na opravě čističky odpadních vod, která se bude v průběhu března a dubna realizovat. Zároveň iniciujeme v součinnosti s obecním úřadem opravu stávajících nevyhovujících elektrických rozvodů v areálu plovárny. Dle počasí si vás během jara dovolíme oslovit s prosbou o pomoc při zajišťování tradičních plovárenských úkolů, kterými jsou údržba zeleně, nátěr kabin, převoznického domku i jeho střechy. Brigády budou dle počasí a možnosti našich členů probíhat vždy o víkendech, a to 7. a 8. dubna, 21. a 22. dubna, 5. a 6. května a 19. a 20. května (občerstvení bude zajištěno).

Již nyní vás můžeme pozvat na dvě, již snad i tradiční akce. Pro mladší ročníky zahrají 2. června na plovárně naši kamarádi z Osady Nádraží v rámci slavení blíženeckých urozenin kamaráda Koblížka, Ohně u řeky, Roberta a dalších. Hned o čtrnáct dnů později vystoupí v rámci festivalu Letní lidé (15.–17. června) v sobotu 16. června Ataky Jany Koubkové a svěží osmdesátník Laco Deczi se svou newyorskou skupinou Celula. Přijďte prosím podpořit naši snahu přitáhnout na plovárnu zajímavé lidi, není to úplně zadarmo.

Během celého roku chceme pokračovat v projektu revitalizace a obnovy mobiliáře, především repliky a dostavby lázeňských kabin a altánu. Výsledkem by měla být studie záměru, která by měla být předložena obci s cílem získat finanční prostředky na její realizaci.

Novinky i připravované akce budeme zveřejňovat na našich internetových (www.plovarna-senohraby.cz – původně www.plovarna-sazava.cz) či facebookových (říční lázně Senohraby) stránkách nebo vám zasílat na e-mailové adresy. Případné kontakty na vás nebo jejich změny prosím zasílejte na [email protected]


Moc děkujeme za vaši přízeň a v případě vaší velkorysosti si vám dovolujeme zaslat číslo našeho účtu (2201120585/2010), na který je možno zaslat jakýkoliv finanční příspěvek na naši činnost.


Vřelé díky za vaši podporu, přízeň a těšíme se na vás u Sázavy.


S pozdravem Vojtěch Kašpar, člen výboru spolku

← zpět na hlavní stránku